+90 312 278 77 40

Kurşun Geçirmez Cam

Kurşun Geçirmez Cam

Kurşun Geçirmez Cam üretimini uzun yıllardır yapan firmamız, isteklerinize uygun çözümler sunmaktadır. Cephede veya tehlike bölgesindeyseniz, vurulma riski altındaysanız, alabileceğiniz her türlü yardıma ihtiyacınız var. Kimse keskin nişancı mermisini atlatmaya yetecek kadar hızlı hareket edemez. Sizi koruyabilecek tek şey mermiyle aranıza kurşun geçirmez bir bariyer koymanız olacaktır. Kurşun Geçirmez Cam tam aradığınız ürün olabilir.

Herhangi bir etkili kurşun geçirmez bariyer sisteminin merkezinde, dikkatlice seçilmiş bir kurşun geçirmez cam bulunur. Kurşun Geçirmez Cam seçiminiz, koruma seviyenizi ve kurşun geçirmez kapılar, çerçeveler ve aksesuarlar gibi seçtiğiniz diğer balistik bileşenlerin tümünü etkiler. Kurşun geçirmez camın sağlam bir anlayışı olmadan, pahalı hatalara ve proje gecikmelerine karşı savunmasız kalırsınız. Her bir kurşun geçirmez cam ürün tipi için geniş çapta değişken maliyet ve tedarik süresi etkileri vardır.

Araştırma yaparken kurşun geçirmez cam ve kurşun geçirmez cam filmi ürünleriyle karşılaşırsınız. Kurşun geçirmez cam ve cam güvenlik filmi arasında seçim yaparken kendinize sormanız gereken asıl soru şudur: İnsanları veya mülkleri koruyor muyum? Her bir çözüm için maliyetler ve en iyi uygulamalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi arayın.

Kurşun Geçirmez Cam Ürünleri Nasıl Seçeceksiniz?

Müşterilerin genellikle hangi düzeyde korumaya ihtiyaçları olduğunu kendi kendine teşhis etmeye çalıştıklarını görüyoruz. Birçok insan, bütçelerini aşan ve yapısal sorunlar yaratan aşırı koruma tuzağına düşmektedir. Daha fazla katman ve daha fazla kalınlık eklemek, koruma seviyenizi artırabilir, ancak malzemelerin ağırlığını ve maliyetini de büyük ölçüde artırır. Ayrıca, mevcut pencere çerçevelerinizin destekleyemeyeceği veya fazla ağır gelebilecek ürünler seçebilirsiniz. Bazen seçilen ürün o kadar kalın gelir ki dışarıyı net görmekte zorlanabilirsiniz. Satış mühendislerimizle projenizin başında çalışmak, uygun koruma seviyesini seçmenizi sağlayacaktır.

Ürettiğimiz ürünleri başta ülkemizin ihtiyaçlarını karşılayarak, ülkemiz ve dünya savunma sanayisinin hizmetine, en üst düzeydeki kalite standartları ile bu standartlardan taviz vermeden sunmak önceliğimiz.

Kurşun geçirmez cam üreticileri, “kurşun geçirmez cam” ın biraz hatalı olduğunu, çünkü malzemenin “kurşun geçirmez” olmadığını ve sadece ara sıra “cam” olduğunu hızlı bir şekilde belirtmekteler. Ortak “kurşun geçirmez pencere”, kurşun geçirmez sistemde yalnızca bir unsurdur, ancak “kurşun geçirmez güvenlik” fikri ile eş anlamlı olan en görünür öğedir.

Bugün bile, cam hala yüksek seviyede kurşun geçirmez sistemlerin bir parçasıdır. Ancak, bir bankayı, eczaneyi, bakkal dükkanını veya başka bir binanın güvenliğini sağlamak için kullanılan mermi durdurucu malzemelerin büyük kısmı akrilik, polikarbonat, poliüretan veya diğer reçineler ve cam elyafı katmanları olacaktır. Her ne kadar bu malzemeler “kurşun geçirmez” olsalar da, her biri durdurabileceği ateş gücü miktarına göre derecelendirilmiş olduğundan “kurşun geçirmez” ile aynı değildir. Seviye 8 dereceli bir cam kaplı polikarbonat – hava şartlarına dayanıklı bir av tüfeği patlaması, bir AK-47 patlaması ya da ortak bir 9 mm’lik tabancadan bir tur geçtikten sonra – yeterli mühimmatla motive olmuş bir saldırgana yenilecektir. Bu yüzden bizimle iletişime geçerek ürün seçimi konusunda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz